Touch for Health, One Brain, Stress Release, LEAP 1-2. tanfolyamok és 1 napos képzések

Tudatosság VS hitrendszer

Kisgyerekként eleinte talán mindenki elégedett. Próbálgatjuk magunkat és a képességeinket. Kihozunk mindent magunkból, amit csak tudunk. Amikor épp nem úgy sikerülnek a dolgok, ahogy terveztük, akkor újra nekifutunk! Szerencsés esetben a felnőttek csodálattal nézik szárnypróbálgatásainkat. Így természetesen az a tudásunk, hogy úgy vagyok jó, ahogy vagyok! Ekkor még ez a tudatosság megingathatatlan bármilyen hitrendszer által.

Új, gátló hitrendszer születése

Ahogy növekedni kezdünk és továbbra is képességeink szerint, elégedetten tesszük a dolgokat, érhetnek kellemetlenségek: Fantasztikus alkotásunkat, melyet – egy hirtelen ötlet hatására – a frissen festett falra vázoltunk, már nem elismeréssel díjazzák a felnőttek.  Az eső miatti bezártságba színt varázsoló ötletünk – hintázás a komód ajtaján – katasztrófába fullad, mert a bútor zsanérjai nem bírják a terhelést! Talán neked is eszedbe jut néhány hasonló sztori, aminek szídás, esetleg fenekelés, vagy rosszabb lett a vége. Ilyenkor az eredeti tudatosság megkérdőjeleződik: Nem minden ötletem fogadják kitörő sikerrel! Elkezdünk kételkedni magunkban. Mégse vagyok úgy jó, ahogy vagyok?  Terveink megvalósításakor tudatosan kezdjük figyelni a környezet visszajelzéseit. Ha a gyanús reakciók megerősítik az önkételyt, akkor a bennünk lévő feszültség is nő, ráadásul az összehangoltságunk csökken. Mindez csak rontott a helyzeten!

Önkétely

Fájdalmas tapasztalatainkból, kudarcainkból új hitrendszer születhet:

„Nem jó az, amit csinálok.”
„Sohase jó az, amit csinálok!”   
„Valami nincs rendben velem.”
„Nem vagyok elég jó.”
és ehhez hasonló belső monológok jelennek meg a fejünkben.

Gátló hitrendszer, elkerülés és önmegtagadás

A kudarcokból és önkételyből született új hitrendszer megváltoztatja az attitűdjeinket. Semmi kedvünk újabb fájdalmat megélni, ezért próbáljuk elkerülni az ide vezető helyzeteket. Azaz

nem csináljuk, vagy csak kényszerből csináljuk a dolgokat. De közben minden porcikánk tiltakozik! Elkezdünk alkalmazkodni a környezetünk elvárásaihoz – még akkor is, ha a szívünk mélyén más utat választanánk. Miért? A biztonságunk miatt, mely a minket gátló hitrendszerhez igazítja tetteinket, hozzáállásunkat, mindennapi attitűdjeinket.

Az út végén pedig oda juthatunk, hogy a szülők által javasolt szakmát tanuljuk és kezdjük gyakorolni, akkor is, ha teljesen másra vágyunk! Szürkévé válik az életünk a mindennapi mókuskerékben. Pedig milyen jó lenne visszakapni gyerekkori életerőnket! Azzal foglalkozni hivatásként vagy hobbiként, amit igazán élvezünk!  

Ha a hitrendszer korlátait elfogadva kiengedtük az irányítást a kezünkből, akkor hiába mutogatunk a szüleinkre, tanárainkra. Azt hitték, hogy a javunkat szolgálja az általuk kijelölt pálya. Csak jót akartak nekünk. Beleegyeztél az alkalmazkodásba, akár szíved vágyának feladásával?  

A jó hír: Van kiút!  

VAN VÁLASZTÁSOD!  Sosincs késő lebontani azon hitrendszer falait, melyek már nem védenek és szolgálnak téged!

Törj ki Attitűdjeid béklyóiból! Erre több lehetőséget is találsz!

Használhatod Dr. David R. Hawkins nyomán a beazonosított hitrendszerre a „Törlöm ezt, nem vagyok alávetve ennek. Végtelen lény vagyok, és csak annak vagyok alávetve, amit az elmémben tartok.” formuláját. Lásd a Gyógyulás és Felépülés c. könyvben bővebben.

Kiutat mutat és a gyakorlatban is segít Attitűdök – korlátozó hozzáállásunk, viselkedési mintáink – oldása 1 napos tanfolyamunk. Legközelebbi időpont: naptárunkban

Kineziológiai képzéseinken  sok eszközzel ajándékozhatjuk meg magunkat, a One Brain és Stressz Release tanfolyamokon mélyebben belenézhetünk életünk tükrébe, dolgozhatunk a hitrendszerek, negatív érzelmek okozta stresszek oldásán.

Legközelebbi időpont: naptárunkban

Tégy KVANTUM LEAPést a kineziológiában:
LEAP-agyintegráció és Neuro-kineziológia magyar oktatóktól!
ESETLEÍRÁSOK bejegyzésünkben konkrét esetekről olvashatsz.

KOMPLEX kineziológia képzési út nálunk (kezdőtől a speciális haladó szintig): https://kineziologiatanfolyam.hu/komlpex-kineziologia-kepzes/

OLVASS további hasznos információkat a tanfolyamokról:

Feliratkozás hírlevélre!

Ha először jársz az oldalunkon, ITT KEZDD a böngészést: KINEZIOLÓGIA-TANFOLYAM FŐOLDAL
OLVASD EL blogbejegyzéseinket kineziológia, stresszoldás és önismeret témákban: BLOG, GYORSSEGÉLY, TIPPEK
Összefoglaló a képzéseinkről: KINEZIOLÓGUS KÉPZÉS BUDAPESTEN
OLVASS további érdekességeket a kineziológiáról az alábbi honlapjainkon:  agyintegracio.hu és harmonizalas.hu

Kövess minket a FACEBOOKON is: Kineziológia tanfolyam Oldal
CSATLAKOZZ A CSOPORTUNKHOZ: Kineziológia Tanfolyam Csoportunk
Youtube csatornánk: https://www.youtube.com/channel/UCP-C2jZJU7D0i1dNtC-jnjw

Megjegyzés hozzáfűzése

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük