Touch for Health, One Brain, Stress Release, LEAP 1-2. tanfolyamok és 1 napos képzések

A tudatalatti, a tanulás és a stressz

Mi a megoldás, ha a stressz blokkolja a tanulási képességeket? Mi a kapcsolat a tudatalatti, a tanulás és a stressz között? A mentális tevékenységek zöme a tudatalatti szintjén zajlik. Ideális esetben ezek az agyi képletek szabadon hozzáférhetők, a tanulás sikeres, a feladatokat gond nélkül meg tudjuk oldani. De mi történik, ha a stressz blokkolja az agyi feldolgozó központok valamelyikét?

tanulás tudatalatti stressz aggódás

TUDATALATTI – Az agy mélyén…

Agyunk szöveti szerkezete nagyon leegyszerűsítve két részből áll.

Az egyik a szürkeállomány, amely egyrészt az agy felszínén található agykérget (kortex), másrészt az agy belső részén elhelyezkedő, kéreg alatti (szubkortikális) magokat alkotja. Az agykéreg egyes területeit és a magokat pályák kötik össze, ezt a részt nevezzük fehérállománynak.

A modellt kicsit leegyszerűsítve: neurológiai értelemben az agykéreg a tudatos gondolkodás és észlelés helye, a kéreg alatti területek pedig a tudatalattinak felelnek meg.

TANULÁS – Feladatmegoldás tudatosan. Vagy mégsem…?

Amikor valamilyen tevékenységet végzünk, akkor agyunk tudatos része, az agykéreg, megfogalmazza a feladatot, a megoldás pedig a tudatalattiban, a szubkortikális régiókban történik. Vagyis a parancsot a tudatos központ adja ki, a végrehajtás pedig nagyrészt az irányításunkon kívül eső területeken zajlik. A feladat típusától függően a feldolgozást az agy más-más része végzi.

tudatalatti tanulás stressz kérdések

Agyunk mindig a legrövidebb utat választja ahhoz, hogy az ingerület eljusson a megfelelő feldolgozó központba. Ha ez az út valami miatt nem járható, akkor a következő legrövidebbel próbálkozik, és így tovább.

Ideális esetben, azaz integrált agyműködés esetén:

  • a specifikus agyi funkciók/területek elérhetők,
  • a köztük lévő összeköttetések (pályák) szabadon átjárhatók,
  • és ez az integrált működés stressz-helyzetben is fenntartható.

STRESSZ – Hogyan akadályozza a tanulást?

Ha valamelyik specifikus agyi funkció blokkolódik, akkor a gondolkodás, problémamegoldás attól függ, hogy az agy hogyan tudja ezt blokkot kompenzálni.

Pl. egy egyszerű szorzási feladatnál, ha a feldolgozó központ elérhető, és a hozzá vezető pályák is teljesen átjárhatóak, rögtön rávágjuk a megoldást.

Néhány embernek azonban hosszabban kell gondolkodnia, az ő esetükben valószínűleg valamelyik specifikus agyterület blokkolt, ezért az agy alternatív utat keres, ami egy kis plusz időt igényel. Gyakran előfordul, hogy a feladatot egyáltalán nem sikerül megoldani. Ilyenkor általában a számolásért felelős agyközpontok, és az alternatív utakat jelentő pályák is blokkoltak.

tudatalatti tanulás stressz gondolkodás kineziológia oktatás

Extrém esetben olyan mértékű blokkoltság is kialakulhat, hogy az illető egész életében kerülni fogja az új dolgok megismerését, és minden ilyen szituációt erős stresszként fog megélni.

Márpedig az életünk során mindig találkozunk új dolgokkal, vagyis a tanulás ebben az értelemben egy életen át tart. Ezért a részképesség zavarok komoly hátrányokat jelenthetnek egész életünkben. Hiszen ha a fontos agyi funkciók közül egy, vagy több blokkolódik, ez meggátol minket abban, hogy bizonyos feladatokat elvégezzünk, és a kihívásokkal megbirkózzunk.

Tudatalatti, tanulás, stressz

LEAP – Agyintegráció. A lehetséges megoldás…

A LEAP – Agyintegráció egy speciális KINEZIOLÓGAI MÓDSZER, ami gyors és hatékony megoldás lehet tanulási nehézségek, részképesség- zavarok (és számos más probléma) esetén.

tudatalatti tanulás stressz agy blokk

A LEAP KINEZIOLÓGIA feltárja és megszünteti az idegsejtek blokkjait. Ezáltal integrálja az agy különböző területeit és pályáit, lehetővé téve a teljes aggyal történő tanulást, észlelést, gondolkodást illetve problémamegoldást.

tudatalatti tanulás stressz agy szabad

Ekkor a tanulással, vagy egyéb feladattal, élethelyzettel kapcsolatos eddig lefelé húzó kudarc-spirál átalakulhat egy felfelé ívelő sikerspirállá. A LEAP az egyik legsikeresebb módszer a tanulással kapcsolatos problémák kezelésében gyermekeknél és felnőtteknél egyaránt. (Pl. dyslexia, dysgraphia, dyscalculia, koncentrációzavarok, túlzott vizsgadrukk.)

Ha szeretnéd megtanulni a módszert, a részleteket itt találod: LEAP-tanfolyamok

További információk a LEAP-agyintegráció módszeréről az alábbi honlapjainkon : agyintegracio.hu és harmonizalas.hu

Tégy KVANTUM LEAPést a kineziológiában:
LEAP-agyintegráció és Neuro-kineziológia magyar oktatóktól!
ESETLEÍRÁSOK bejegyzésünkben konkrét esetekről olvashatsz.

KOMPLEX kineziológia képzési út nálunk (kezdőtől a speciális haladó szintig): https://kineziologiatanfolyam.hu/komlpex-kineziologia-kepzes/

OLVASS további hasznos információkat a tanfolyamokról:

Feliratkozás hírlevélre!

Ha először jársz az oldalunkon, ITT KEZDD a böngészést: KINEZIOLÓGIA-TANFOLYAM FŐOLDAL
OLVASD EL blogbejegyzéseinket kineziológia, stresszoldás és önismeret témákban: BLOG, GYORSSEGÉLY, TIPPEK
Összefoglaló a képzéseinkről: KINEZIOLÓGUS KÉPZÉS BUDAPESTEN
OLVASS további érdekességeket a kineziológiáról az alábbi honlapjainkon:  agyintegracio.hu és harmonizalas.hu

Kövess minket a FACEBOOKON is: Kineziológia tanfolyam Oldal
CSATLAKOZZ A CSOPORTUNKHOZ: Kineziológia Tanfolyam Csoportunk
Youtube csatornánk: https://www.youtube.com/channel/UCP-C2jZJU7D0i1dNtC-jnjw

Megjegyzés hozzáfűzése

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük